
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Interface | ADC, GPIO, I²C, I²S, PWM, SDIO, SPI, UART |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Output Power | 18.5 dBm |
| Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Sensitivity (dBm) | -97 dBm |
| Standard | WiFi |
| Modulation | CCK, DSSS, OFDM |
| Protocol | 802.11 b/g/n |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$4.36770
Ext.Price$4.36770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.36770 | $4.36770 |
| 10 | $3.78545 | $37.85450 |
| 25 | $3.58271 | $89.56775 |
| 50 | $3.31560 | $165.78000 |
| 100 | $3.06841 | $306.84100 |
| 300 | $2.83965 | $851.89500 |
| 500 | $2.62792 | $1313.96000 |
